LUONTORETKIÄ VIIKONLOPPUISIN KESÄLLÄ JA SYKSYLLÄ
28.5.2021 14:13 Uutiset / Jaoston pääsivusto

Kiiston luontoretket on tarkoitettu kaikille

TÄNÄ KESÄNÄ JÄRJESTETÄÄN ERILAISIA RETKIÄ SEUROJEN JÄSENILLE JA JÄSENTEN PERHEILLE JA TUTUILLE. TAUSTALLA ON TUL:N POHJANMAAN PIIRIN TOUKOKUUN KOKOUKSESSA ESILLÄ OLLUT UUSI AVAUS.

PIIRIN SEURAT JÄRJESTÄVÄT LUONTOTAPAHTUMIA OHEISEN AIKATAULUN MUKAISESTI, NIIN ETTÄ SUNNUNTAISIN KLO 12 TAVATAAN AO. SEURAN PAIKKAKUNNALLA JA SYÖDÄÄN KEITTOLOUNAS TAI VASTAAVA. SEN JÄLKEEN SEURA OHJAA MEIDÄT LUONTOLENKILLE. SEN PÄÄTTEEKSI NAUTITAAN SAUNASTA TAI MUUSTA OHJELMASTA JA PAISTETAAN MAKKARAA SEKÄ TUTUSTUTAAN AO. SEURAN TOIMINTAAN JA HENKILÖIHIN. ILLAKSI KOTIIN.

MATKAAN LÄHDETÄÄN OMILLA AUTOILLA JA OTETAAN OMAT EVÄÄT MUKAAN.s

SEURAAVASSA KOHTEET, JOTKA OVAT NYT TIEDOSSA:

HEINÄKUU, KASKINEN, SU 18.7. KASKISTEN VETO, ODOTETTAVISSA MERILUONTOA.

ELOKUU, SEINÄJOKI, SU 29.8, SEINÄJOEN SISU, PAUKANEVA, KYRKÖSJÖRVI

SYYSKUU, LAPUA SU 5.9. LAPUAN PONNISTUS, SIMPSIÖ

SYYSKUU ÄHTÄRI, SU 19.9. ÄHTÄRIN VALPAS, ARPAINEN

LISÄKSI LAPUAN PONNISTUS KUTSUU VAASAN KIISTON JÄSENIÄ JA YSTÄVIÄ MUKAAN RETKELLEEN KUUSAMOON KONTTAISEN RETKIKESKUKSEEN KE – SU 21.-25.7. MATKA TEHDÄÄN PONNISTUKSEN LINJA-AUTOLLA JA PERILLÄ MAJOITUS MÖKEISSÄ TAI PÄÄRAKENNUKSESSA. MATKA JA MAJOITUS MAKSAA LAPUALTA 100 EUROA. PERILLÄ ATERIOINTI OMATOIMISESTI. OHJELMASSA MM. KARHUNKIERROS, RUKAAN TUTUSTUMINEN JNE.

TARKEMMAT TIEDOT JA ILMOITTAUTUMINEN:
KUNTOJAOSTON PJ ERKKI VALLI 045 – 151 2611
JA SIHTEERI ANTTI KOSKI 0500-712 903


   
Lisää uutisia
Vaasan Kiisto
«  Kesäkuu   »
Kategoriat